Vladimir Yablokov

2018/19Tere! Minu nimi on Vladimir. Ma olen 31 aastane välisvabatahtlik Venemaalt, pärit ühest väikesest linnast nimega Kirov, mis on Tallinnast 1737 km kaugusel. Mu ametiks on ajakirjandus, kuid ma ei ole kunagi ajakirjanikuna töötanud. Oma kodukohas ma töötan ametilt fotograafina ning 10 aastat MTÜ’s, mis tegeles noortega, kellel on erivajadused. Peale seda otsustasin enda elus midagi muuta.


Ma uurisin erinevaid võimalusi ning otsustasin võtta osa Erasmus+ EVT programmis (Euroopa Välisvabatahtlik) (Uue nimega Euroopa Solidaarsuskorpus). See programm annab noortele inimesele võimaluse elada ja töötada vabatahtlikuna välismaal. Seega võtsin vastu otsuse muuta oma ametit ning proovida elada ja töötada välismaal. Esmalt ma pidin valima endale riigi ning projekti, kus tahaksin olla välisvabatahtlik. Kuna programmis oli väga palju võimalusi ja sihtkohti, siis oli valiku tegemine keeruline. Ma otsustasin, et sooviksin minna suurde linna, mitte külla. Ma tahtsin midagi uut proovida, seega ma ei tahtnud osaleda programmides, mis tegelesin erivajadustega inimestega.


Ma leidsin projekti Hispaanias, kuid antud projekt keskendus töötamisele immigrantidega, kuid see polnud samuti see, mida oleksin tahtnud teha. Järgmine projekt, mis mulle meeldis oli Eestis. Projekti eesmärgiks oli töötada noortekeskuses laste ja noortega, vanuses 7-26 aastat. Eestis elamise kohta leidsin mitmeid plusse, miks siia tulla – see on Venemaale ligidal, mille puhul ma saan vajadusel Peterburi minna, siin on väga palju vene keelt kõnelevaid inimesi – kuna mu inglise keel ei ole väga hea, siis see aitaks mul inimestega ikka suhelda.


Peale otsustamist tegin ma Põhja-Tallinna Noortekeskuse juhatajaga skype-vestluse ning mõne aja möödudes sain kinnituskirja PTNK-sse välisvabatahtlikuks tulemisel. Peale seda oli emotsioon tore, kuna ma sain 11 kuuks Eestisse EVT vabatahtlikuna minna. Nüüdseks olen ma siin olnud pool aastat. Ma õpetan noortele trummide töötoas nende mängimist, vahel aitan noorsootöötajatel fotopakette läbiviia, viin noortele läbi ronimisseina treeninguid ning mängin nendega erinevaid lauamänge. Samuti viin ma noortele läbi aktiivsete mängude töötuba, kus nad saavad joosta ning mängida erinevaid toredaid mänge. Lisaks on mul plaanis organiseerida väikest projekti – mis see on ma veel isegi ei tea, kuid tõenäoliselt plaanin ma noortekeskuse noortega teha väikese reisi Eestis vms. Eks paistab.


Vladimir oli EVT välisvabatahtlik Põhja-Tallinna Noortekeskuses september 2018 – august 2019.