Noorte omaalgatuslik projekt “Põhja-Tallinna kokandus”

September 2020“Põhja-Tallinna Noortekeskuse kokandus” on noorte omaalgatuslik projekt, mille raames soovisid noored arendada oma eakaaslastes tervisliku toitumist ning üleüldist köögihügieeni.


Projekti eesmärk seisneb selles, et noored hoiavad projekti lõpuks köögis hügieeni, oskavad erinevate tehnikavahenditega ümber käia ja eelistavad kiirtoidule ise toidu valmistamist. Projekti raames viiakse läbi kokandustunde, läbi mille noored õpivad tegema endale peale kiirnuudlite ja muude kiirtoitude asemel tervislikku toitu. Kokandustundide juurde kuuluvad ka elementaarsed köögihügieeni teadmiste ja oskuste ning teadlikus tehnikavahendite kasutus oskuse omandamine.


Projekti raames taodeldi 1000€, millest 640€ läks köögitarvikute ja tehnika uuendamisele ning 360€ kokandustundides vajaminevate toiduainetele. Projekti jooksul kasutati kokku 999,88€ nii köögitarvikute uuendamiseks kui ka toiduainetele.


Kokandustunnid toimusid perioodil: 30.09 – 25.11.2020, igal kolmapäeval kell 17:00-19:00.


Lisaks sellele, et antud projekt oli noorte omaalgatuslik, siis kokandustunde juhendasid ka seda kirjutanud noored. Igas kokanduses keskenduti tervislikule toitumisele, kus valmistati nii soolast kui ka magusat toitu. Seda kõike toetas köögihügieeni jälgimine – kõik pesid enda järelt nõud ja pinnad ilusti puhtaks.


Lisaks sellele arendasid nii korraldajad kui ka osalejad omavahel erinevaid keeli: eesti, vene ja inglise kui ka kehakeelt. Noored, kes projekti kirjutasid, said ka esmakordse juhendamise kogemuse ning arendasid endis meeskonnatöö oskusi.


Projektikonkursi „Nopi Üles“ eesmärk on toetada noorte omaalgatuslike ideede väljatöötamist ja elluviimist. Nimetatud konkursi kaudu omandavad noored uusi oskusi, saavad uusi kogemusi ja arendavad ettevõtlikkust.