Melisa Kayral

2019/20Tere, ma olen Melisa Kayral ning olen pärit Türgist. Ajavahemikul september 2019 kuni september 2020 olin ma Põhja-Tallinna Noortekeskuses välisvabatahtlik.


Türgis töötasin ma arhitektina, kuid ühel hetkel otsustasin võtta osa Euroopa Solidaarsuskorpuse välisvabatahtlike programmist. Ma leidsin, et see kogemus oleks minu jaoks erakordne. Otsites erinevaid projekte, leidsin ühe, mille nimi oli „Õpime läbi koostöö“ ning otsustasin sellele kandideerida. Mõne aja möödudes võtsid minuga ühendust Keidy ja Maris, Põhja-Tallinna Noortekeskusest, kellega tegime ka Skype kõne kaudu intervjuu. Seejärel sain neilt ka jaatava vastuse, et olen oodatud oma välisvabatahtliku projekti tegema Põhja-Tallinna Noortekeskuses.


Saabudes Tallinnasse elasin end uues elukeskkonnas ja töökohas sisse. Projekti jooksul korraldasin mitmeid erinevaid üritusi ja töötube. Esimeseks suuremaks ürituseks oli Karaokeõhtu, mis minu meelest möödus edukalt. Laulma tulid noored ja ka teised välisvabatahtlikud mujalt Tallinna noortekeskustest. Lisaks viisin läbi jõulukaunistuste töötoa, osalesin noortekeskuse linnalaagrites, milles viimases viisin läbi ka Zumba trenni. Tutvustasin noortekeskust külastavatele noortele Türgi kultuuri ning tegime koos ka minu kultuuri magustoitu. Tagasiside magustoidu kohta oli, et see on liiga magus.


Suve alguses tegin ka oma initsiatiivprojekti, milleks oli „Harku metsamatk“. Projekti raames tegime seal osalevate noortega matka jaoks võileibu ning läksime Harku metsarajale. Kahjuks oli sel päeval väga vihmane ning pidime enne metsa jõudmist tagasi tulema, kuna kõik olid vihmast läbimärjad. Kuid sellegipoolest oli meil kõigil koos tore ning noortekeskusesse tagasi jõudes kuivasime, mängisime lauamänge ja jõime teed.


Projekti raames sain noortega väga hea kontakti ning me mängisime kogu aeg erinevaid laua- (millest ühed lemmikumad on Rummy, Halli Galli, Uno ja viimane uus mäng Ligretto) ning erinevaid spordimänge.


Koju tagasi minnes on mul Põhja-Tallinna Noortekeskuse töötajatest ja noortest nii palju toredaid aga ka naljakaid mälestusi, mida on alati tore meenutada. Samuti on mul palju uusi sõpru teistest riikidest, ehk välisvabatahtlikud, kellega ma seda projekti koos läbisin.


Sain siin olles väga palju head kogemust ning olen mõelnud ka Türgis noorsootöö valdkonnas tööle minna. Mul oli Eestis meeldiv ja suurepärane aasta.


Melisa oli välisvabatahtlik Põhja-Tallinna Noortekeskuses september 2019 – september 2020 .