Kunstiprojekt “Kunst on kõigile”

September 2019Kunstihuvilistel on võimalus osa võtta järgnevatest tegevustest:

■ 30. septembril kell 16:00 – Stencil art töötuba

■ 14. september kell 14:00 – Workshopi raames tehakse Sänki juhendusel seinale suur graffiti teos.

NB! 14.09 graffiti töötuba ei toimu vihmase ilma tõttu!

NB!! UUS AEG: Töötuba toimub laupäeval, 28.09 algusega kell 14:00!

■ 15. september kell 10:00 – Sõidame Tartusse ja teeme jalgrattamatka, mille käigus vaatame koos giidiga üle kõik Tartu paremad tänavakunstiteosed.


Kõik tegevused algavad Põhja-Tallinna Noortekeskusest. Kohad on piiratud, seega tuleb huvi korral kiiresti reageerida.


Põhja-Tallinna noortekeskuses käib palju kunstihuvilisi noori, kes ei ole leidnud enda kunstilist väljendit või võimalusi selle huvi praktiseerimiseks. Kuulsime ühelt noortekambalt, kuidas nad tahtsid mahajäetud majasse joonistama minna, kuid maja oli valve all, häire läks tööle ning kohale saabunud turvatöötajaga tekkisid sehkendused. Seda lugu kuuldes tekkis soov anda nendele ja teistele sarnastele noortele võimalus ja oskused end legaalselt ja professionaalselt tänavakunsti kaudu väljendada. Soovime anda noortele võimalused tegeleda erinevate tänavakunsti vormidega, et läbi selle panustada kogukonna parendamisse, kasvatada huvi erinevate kunstivormide vastu, mõista paremini tänavakunsti siseelu ning selle käigus leida uusi sõpru, tuttavaid ja kontakte.


Soovime projektiga anda tõrjutusriskis noortele võimalused ja praktilised oskused, et enda ideid ja mõtteid läbi kunsti paremini väljendada, luues seeläbi lisaväärtust kogukonda ja kohalikku taristusse. Põhiprobleem, millega soovime tegeleda, on tänavakunsti tegemise jaoks vajaminevate oskuste puudumine ning noorte oskamatus end tänavakunstiga ühiskondlikult aktsepteeritaval viisil väljendada. Lisaks soovime noori kunstihuvilisi inspireerida ja neile näidata, et kunstiga on võimalik karjääri teha ja elatist teenida. Sihtrühmaks on tõrjutusriskis noored ning samuti noored, kes on näidanud üles huvi kunsti erinevate vormide vastu, kuid ei ole leidnud veel endale sobivat väljundit. Meie projekt ühendab kunstihuvilisi noori ja annab neile võimaluse õppida, areneda ja leida sõpru toetavas keskkonnas. Kaasame tõrjutusriskis olevaid noori, kes saavad omandatud oskuseid ka praktiliselt realiseerida. Projekti käigus mitmekesistame tänavakunsti ning anname seeläbi noortele võimaluse panustada kohaliku miljöö arendamisse.


Projekti toetab Euroopa Solidaarsuskorpus.