Bastian Brandes

2020/21Hei! Minu nimi on Bastian. Olen 25. aastane ning pärit Saksamaalt.


Olin Põhja-Tallinna Noortekeskuses Euroopa Solidaarsuskorpuse (ESK) välisvabatahtlik perioodil september 2020 kuni august 2021.


Enne Eestisse tulemist ma töötasin tarkvara arendajana. Lisaks tegelesin ka vabatahtliku tööga oma vabal ajal.


Pärast bakalauruse kraadi lõpetamist ma otsustasin pühenduda rohkem vabatahtlikule tööle ning minna välismaale. Selle tõttu otsustasin hakata ESK vabatahtlikuks.


Mulle koheselt meeldis project “Innovatiivsed meeled” ning võimalus töötada Eestis noortekeskuses. Kui ma projekti kandideerisin, pidin valima endale meelepärasema noortekeskuse Tallinnas. Minu esimeseks valikuks oli PTNK, kuna see sarnanes minu huvidega (arvutimängud, muusika, erinevad sportimisvõimalused). Hiljem otsustasid ka nemad mind oma välisvabatahtlikuks valida, see omakorda valmistas palju rõõmu ning ma ootasin seda kogemust väga.


Oma esimestel Tallinnasse saabuvatel nädalatel pidin ma olema ka isolatsioonis. Sel ajal võtsin üle noortekeskuse Instagram’i kasutaja, läbi mille ma end noortele tutvustasin ning viisin läbi online kokanduse.


Kui lõpuks noortekeskusesse jõudsin, kogesin koheselt noortekeskuse igapäeva elu. Kohe alguses olid noored väga avatud minuga suhtlemisele, seda isegi siis, kui osad nendest ei osanud väga inglise keelt. Nendega oli väga lihtne siiski luua kontakti, eriti kui mängisime igapäevaselt koos piljardit, lauajalgpalli või erinevaid lauamänge.


Selle aasta jooksul organiseerisin noortekeskuses erinevaid üritusi ja klubitegevusi. Üheks tipphetkeks oli kahe Saksa kultuuriõhtu korraldamine Novembris. Kultuuriõhtul tutvustasin noortele koos teiste saksa välisvabatahtlikega meie riigi kultuuri, muusikat, filme ning tegime ka koos ühise saksa söögi kokkamise.


Lisaks viisin projekti jooksul läbi kitarritunde, erinevaid turniire (lauajalka turniir, Among Us turniir jpm), Fifa turniir (GiTGuD üritusel), kokandusi (e-noorsootöö raames), saka keele õpet ning veel mitmeid huvitavaid tegevusi.


Suvel oli mul ka võimalus kirjutada oma initsiatiiv projekti, millel oli ka eelarve. Initsiatiiv projekti raames viisin noortekeskuses läbi keskaegse mõõgavõitluse töötoa. Töötuba oli väga huvitav ning noortele meeldis selle ajaloo õppimine väga ning lõpus said nad seda ka ise proovida.


Projektis osalemise ajal tutvusin ma väga paljude huvitavate inimestega (kolleegid, teised vabatahtlikud või siis noored). Loodan, et kohtun nendega tulevikus uuesti. :) Lisaks õppisin projekti raames väga palju ka enda kohta. Samuti plaanin ka võimalusel tulevikus noorsootöös töötada.


Kui mul oleks võimalus osaleda selles projektis uuesti, ei kõhkleks ma sekundikski.


Bastian oli Põhja-Tallinna Noortekeskuses vabatahtlik perioodil september 2020 – august 2021.