Sorry, this entry is only available in Estonian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in one of the available alternative languages. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Me kõik oleme näinud põnevaid animatsioonifilme, ehk multifilme, kuid kas sa oled mõelnud kuidas need on tehtud? Selle klubitegevuse ajal tutvustame noortele animatsiooni põhimõtteid ning proovime isa teha lihtsamaid animatsioone kasutades olemasolevaid vahendeid. Klubitegevuse lõpuks valmib noortel enda loodud animatsioonide portfoolio, mille nad saavad edaspidi kasutada ka enesearengu jaoks.

Õpiväljundid (märksõnadega): Loovus, analüütiline mõtlemine, arvuti kasutamise oskused, paindlikkus, meeskonnatöö, esitlusoskused.
Sihtrühm: 10.-15. aastased noored
Töökeel: eesti, vene ja inglise keel
Toimumisaeg: teisipäeviti, 17:00-18:30
Kuutasu: tasuta

Klubi tegevuskava:

Kuupäev Lühinimetus Kirjeldus:
16.02 Sissejuhatus töötuppa ja animatsiooni Sel päeval toimub lühike sissejuhatus töötuppa. Kohtumisel toimub väike jääsulatusmäng, tutvumine osalejate ja läbiviiaga ning räägitakse töötubade plaanist.
23.02 Klassikalise ja flip book animatsiooni päev Sel päeval tutvume noortega klassikalise animatsiooni ajalooga ning flip book ehk märkmik-animatsiooniga lähemalt: selle ajalugu, tehnikad ja provime ise luua animatsiooni flip book stiilis
02.03 Flip book animatsiooni päev nr. 2 Selle päeva jooksul jätkame flip book animatsioonide loomisega või teeme keeulisema animatsiooni
09.03 Lamenukufilmi päev nr. 1 Sel päeval tutvume noortega lamenukufilmi tehnikaga: selle ajalugu, meetodid, vajalikud vahendid ja näided. Kui jääb aega, siis teeme praktilise ülesande.
16.03 Lamenukufilmi päev nr. 2 Sel päeval hakkame ise looma lamenuku filmi. Teeme vajalike ettevalmistusi: loo planeerimine, tegelaste ja tausta ettevalmistamine. Kui jääb aega, siis salvestame esimeseid pilte.
23.03 Lamenukufilmi päev nr. 3 Sel päeval jätkame lamenukufilmi loomisega.
30.03 Lamenukufilmi päev nr. 4 Sel päeval jätkame lamenukufilmi loomisega.
06.04 Lamenukufilmi päev nr. 5 (Varupäev) Sel päeval teeme viimaseid samme lamenukufilmi loomises. Kui filmid on selleks ajaks juba tehtud, siis jätkame järgmise teemaga.
13.04 Piksillatsiooni filmi päev nr. 1 Sel päeval tutvume noortega piksillatiooni filmi kunstiga: selle ajalugu, meetodid ja näited. Hakkame looma ise sellist filmi.
20.04 Piksillatsiooni filmi päev nr. 2 Jätkame piksillatsiooni filmi loomisega. Kui jääb aega, siis teeme praktiilse ülesande või alustame uue teemaga.
27.04 Piksillatsiooni filmi päev nr. 3 (Varupäev) Sel päeval teeme viimaseid samme Piksillatsiooni filmi loomises. Kui filmid on selleks päevaks juba tehtud, siis jätkame järgmise teemaga.
04.05 Ümarnukufilmi päev nr. 1 Sel päeval tutvume noortega ümarnukufilmi kunstiga: selle ajalugu, meetodid ja näited. Hakkame looma ise sellist filmi.
11.05 Ümarnukufilmi päev nr. 2 Sel päeval ümarnukufilmi loomisega.
18.05 Ümarnukufilmi päev nr. 3 Sel päeval ümarnukufilmi loomisega.
25.05 Ümarnukufilmi päev nr. 4 Sel päeval teeme viimaseid samme ümarnukufilmi loomises.
28.05 Varupäev Sel päeval teeme viimaseid samme erinevate animatsioonide loomises. Kui filmid on selleks päevaks juba tehtud, siis toimub tagasisidestamise protsess ja töötubade sari on ametlikult lõppenud :)
Related projects