"Mine metsa"





aprill 2024- oktoober 2024



,,Mine metsa!’’ projekti idee tuli noorte suurest matkamishuvist ja soovist näha Eestimaa loodust ning õppida seda rohkem tundma.


Projekti üheks eesmärgiks oli noorte füüsilise ja vaimse tervise toetamine. Noorte vaimse tervise toetamiseks ja edendamiseks viisime läbi metsakümbluse ehk metsateraapia töötoad, kus noored omandasid uusi nippe ja võtteid oma vaimse tervise hoidmiseks.


Projekti raames võtsime osa erinevatest töötubadest, kus omandasime vajalikke oskusi ja teadmisi looduses matkamiseks.


Töötoad toimusid kevadel, kus õppisime orienteerumist, esmaabi andmist, kaardilugemist, telgi üles panemist ja oma vaimse tervise hoidmist. Lisaks sellele saime lähemalt aimu, kuidas käituda kriisiolukorras ja kuulsime lähemalt veeohutusest.


Töötube viisid läbi Politsei-ja Piirivalveamet, Päästeamet, Tallinna Munitsipaal Politsei, Kaitseliidu Pakri Tagalakompanii ja Harju Maleva Naiskodukaitse.


Suve alguses võtsime osa ,,Ellujäämise baaskoolitus’’ koolitusest, mille eesmärgiks oli korrata töötubades õpitut ning omandada uusi teadmisi. Koolitust viis läbi Looduskasvatuse koolituskeskus.

Juulikuus läksime noortega kolmeks päevaks matkama Naissaarele. Matka raames praktiseerisime õpitut, tutvusime lähemalt Naissaarega ja matkasime 15km. Samuti õppisime lähemalt Naissaare looduse, seal elavate loomade ja ajaloo kohta.

Augustikuus toimus meil teine kolme päevane matk Aegviidus, kus võtsime osa „Robinsonaad 24h“ matkakoolitusest, mis võttis kokku terve projekti raames omandatud oskused ja teadmised. Matka raames toimus ka ellujäämise võistlus, kus noored testisid oma teadmisi, õppisid omavahel suhtlema ning koostööd tegema. Augustikuus toimus ka Paldiski rattamatk, kus tutvusime lähemalt Paldiski linnaga, käisime noortega Pakri tuletorni juures ning sõitsime läbi Paldiski tuulepargi.


Septembris võtsime kogu projekti kokku ning kujundasime noortega infovoldiku ,,Mine metsa! – matka aabits noortelt noortele’’. Infovoldikus on olemas täpsem info ja kirjeldus, kuidas ehitada metsas onni ja teha lõket, peamised asjad, mida tuleb meeles pidada metsa minekul ning kuidas käituda, kui oled metsas eksinud. Infovoldik ilmus eesti keeles ja neid jagati tasuta Põhja-Tallinna piirkonna koolidele.


Projekti oodatav lõpptulemus oli noortekeskuse matkaklubi välja kujunemine, mis hakkab edaspidi toimuma iga aasta.


Projekti rahastas Haridus-ja Noorteamet.