2019-2020 aasta

Tere, ma olen Melisa Kayral ning olen pärit Türgist. Ajavahemikul september 2019 kuni september 2020 olin ma Põhja-Tallinna Noortekeskuses välisvabatahtlik.

 

Türgis töötasin ma arhitektina, kuid ühel hetkel otsustasin võtta osa Euroopa Solidaarsuskorpuse välisvabatahtlike programmist. Ma leidsin, et see kogemus oleks minu jaoks erakordne. Otsites erinevaid projekte, leidsin ühe, mille nimi oli „Õpime läbi koostöö“ ning otsustasin sellele kandideerida. Mõne aja möödudes võtsid minuga ühendust Keidy ja Maris, Põhja-Tallinna Noortekeskusest, kellega tegime ka Skype kõne kaudu intervjuu. Seejärel sain neilt ka jaatava vastuse, et olen oodatud oma välisvabatahtliku projekti tegema Põhja-Tallinna Noortekeskuses.

Saabudes Tallinnasse elasin end uues elukeskkonnas ja töökohas sisse. Projekti jooksul korraldasin mitmeid erinevaid üritusi ja töötube. Esimeseks suuremaks ürituseks oli Karaokeõhtu, mis minu meelest möödus edukalt. Laulma tulid noored ja ka teised välisvabatahtlikud mujalt Tallinna noortekeskustest. Lisaks viisin läbi jõulukaunistuste töötoa, osalesin noortekeskuse linnalaagrites, milles viimases viisin läbi ka Zumba trenni. Tutvustasin noortekeskust külastavatele noortele Türgi kultuuri ning tegime koos ka minu kultuuri magustoitu. Tagasiside magustoidu kohta oli, et see on liiga magus.

Suve alguses tegin ka oma initsiatiivprojekti, milleks oli „Harku metsamatk“. Projekti raames tegime seal osalevate noortega matka jaoks võileibu ning läksime Harku metsarajale. Kahjuks oli sel päeval väga vihmane ning pidime enne metsa jõudmist tagasi tulema, kuna kõik olid vihmast läbimärjad. Kuid sellegipoolest oli meil kõigil koos tore ning noortekeskusesse tagasi jõudes kuivasime, mängisime lauamänge ja jõime teed.

Projekti raames sain noortega väga hea kontakti ning me mängisime kogu aeg erinevaid laua- (millest ühed lemmikumad on Rummy, Halli Galli, Uno ja viimane uus mäng Ligretto) ning erinevaid spordimänge.

Koju tagasi minnes on mul Põhja-Tallinna Noortekeskuse töötajatest ja noortest nii palju toredaid aga ka naljakaid mälestusi, mida on alati tore meenutada. Samuti on mul palju uusi sõpru teistest riikidest, ehk välisvabatahtlikud, kellega ma seda projekti koos läbisin.

Sain siin olles väga palju head kogemust ning olen mõelnud ka Türgis noorsootöö valdkonnas tööle minna. Mul oli Eestis meeldiv ja suurepärane aasta.

Melisa oli välisvabatahtlik Põhja-Tallinna Noortekeskuses september 2019 – september 2020 .

2018-2019 aasta

Tere!
Minu nimi on Vladimir. Ma olen 31 aastane välisvabatahtlik Venemaalt, pärit ühest väikesest linnast nimega Kirov, mis on Tallinnast 1737 km kaugusel.

Mu ametiks on ajakirjandus, kuid ma ei ole kunagi ajakirjanikuna töötanud. Oma kodukohas ma töötan ametilt fotograafina ning 10 aastat MTÜ’s, mis tegeles noortega, kellel on erivajadused. Peale seda otsustasin enda elus midagi muuta.
Ma uurisin erinevaid võimalusi ning otsustasin võtta osa Erasmus+ EVT programmis (Euroopa Välisvabatahtlik) (Uue nimega Euroopa Solidaarsuskorpus). See programm annab noortele inimesele võimaluse elada ja töötada vabatahtlikuna välismaal.

Seega võtsin vastu otsuse muuta oma ametit ning proovida elada ja töötada välismaal. Esmalt ma pidin valima endale riigi ning projekti, kus tahaksin olla välisvabatahtlik. Kuna programmis oli väga palju võimalusi ja sihtkohti, siis oli valiku tegemine keeruline. Ma otsustasin, et sooviksin minna suurde linna, mitte külla. Ma tahtsin midagi uut proovida, seega ma ei tahtnud osaleda programmides, mis tegelesin erivajadustega inimestega.

Ma leidsin projekti Hispaanias, kuid antud projekt keskendus töötamisele immigrantidega, kuid see polnud samuti see, mida oleksin tahtnud teha. Järgmine projekt, mis mulle meeldis oli Eestis. Projekti eesmärgiks oli töötada noortekeskuses laste ja noortega, vanuses 7-26 aastat. Eestis elamise kohta leidsin mitmeid plusse, miks siia tulla – see on Venemaale ligidal, mille puhul ma saan vajadusel Peterburi minna, siin on väga palju vene keelt kõnelevaid inimesi – kuna mu inglise keel ei ole väga hea, siis see aitaks mul inimestega ikka suhelda.

Peale otsustamist tegin ma Põhja-Tallinna Noortekeskuse juhatajaga skype-vestluse ning mõne aja möödudes sain kinnituskirja PTNK-sse välisvabatahtlikuks tulemisel. Peale seda oli emotsioon tore, kuna ma sain 11 kuuks Eestisse EVT vabatahtlikuna minna.
Nüüdseks olen ma siin olnud pool aastat. Ma õpetan noortele trummide töötoas nende mängimist, vahel aitan noorsootöötajatel fotopakette läbiviia, viin noortele läbi ronimisseina treeninguid ning mängin nendega erinevaid lauamänge. Samuti viin ma noortele läbi aktiivsete mängude töötuba, kus nad saavad joosta ning mängida erinevaid toredaid mänge. Lisaks on mul plaanis organiseerida väikest projekti – mis see on ma veel isegi ei tea, kuid tõenäoliselt plaanin ma noortekeskuse noortega teha väikese reisi Eestis vms. Eks paistab.

 

Vladimir oli EVT välisvabatahtlik Põhja-Tallinna Noortekeskuses september 2018 – august 2019.