Sorry, this entry is only available in Estonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Kopli Arenduskeskuse ja Kopli Seltsi traditsiooniline jõuluperepäev toimus sel aastal 10. detsembril kell 12.00-17.00 Kopli Ametikooli ruumides!

 

Kopli jõuluperepäeval osales ka Põhja- Tallinna Noortekeskus ning seekord pakkusime omalt poolt kõigile noortele võimalust valmistada endale koju kaunis kuuseehe või rippuv jõulukaunistus. Huvilised said valmistada puidust kuuseehteid, mida ise vastavalt oma visioonile maalisid või kaunistasid pärlitega. Rippuva jõulukaunistuse peamiseks eesmärgiks oli aga taaskasutus ehk näitasime omalt poolt noortele imelihtsat ideed, kuidas vanadest ajalehtedest jõulukaunistust teha. Valmistatud ehtteid sai endale koju kaasa võtta ning miks mitte neid hiljem ka kodus omal käel uuesti proovida valmistada!

Huvilistele pakkusime võimalust mängida ka Guitar Hero videomängu, millega said olla justkui rokkiv kitarrimängija laval!

 

Kopli jõuluperepäeval oli avatud ligi 30 kingituste meisterdamise töökoda ning jõululaat. Lastega tegelesid vahvad jõulutegelased!

 

Töökodade tööd juhtisid oma ala tõelised professionaalid, kes olid oma nõu ja jõuga meisterdajatele abiks. Meisterdada sai puidust, pärlitest, tekstiilist, paberist ja metallist jõulukaunistusi (ehted, küülnaalused jmt), jõulukompositsioone, nahast, puidust ja metallist tarbeesemeid (kaminakühvlid, pipargookgivormid jmt), geelküünlaid, rätinukke, nõelapatju, šokolaaditrühvleid, käsitööseepe ja  jõulukaarte. Tutvustati ka õige tuletegemise nippe ja milliseid toite sobiks kõige paremini jõululaual serveerida. Üritust külastas ka korstnapühkija, kellel oli hea hulk õnnenööpe taskus ootamas.

Jõulukingituste meisterdamisest osavõtt TASUTA!
Töötas ka jõulukohvik, kus pakuti ametikooli õpilaste enda valmistatud suupisteid ja maiustusi.

Päeva juhtis Peeter Kaljumäe.

Related projects